10 травня – день обізнаності щодо системного червоного вовчаку

Сьогодні міжнародний день автоімунного захворювання Lupus (системний червоний вовчак).
Хауса ж усі дивилися? Він любив цей діагноз і часто про нього згадував. А знаєте чому?
Це захворювання дуже важко діагностувати, але симптоми в нього виглядають, як самостійна хвороба. Хвороба може протікати гостро і приховано. Ну болять суглоби, випадає волосся, втрачається вага і постійна слабкість. Звучить, як щось більш-менш класичне, але насправді це може бути lupus і чим раніше поставлять правильний діагноз – тим більше шансів мати нормальне життя і зберегти здоровими органи.

 

Вовчак може уражати нирки, серце, головний мозок, шкіру, суглоби, легені. І вся біда в тому, що поки не існує лікаря чи діагностики, яка б точно могла сказати, який буде наступний удар вовчака.
Та ми живемо в чудовий час. Сьогодні по всьому світу люди розповідають про хворобу і вони переконані, що чим більше людей розповість і ознайомить своє оточення з цим містичним захворюванням – тим більше буде шансів знайти від нього дієві ліки та подолати.
Хвороба невиліковна. Наразі немає точної інформації звідки вона береться, чому вражає переважно жінок і на жаль, як її вилікувати.
Люди з вовчаком приймають припарати, які пригнічують імунну систему, щоб захворювання не атакувало ще більше.
Та мені особисто важливо про це говорити, адже в Україні немає інформаційної кампанії, фондів підтримки, місць, де б люди могли спілкуватися і обмінювати досвідом і шукати шляхи вирішення. Немає достанього фінансування на лікування цього захворювання.
А по всьому світу хворіють мільйони людей, не залежно від віку, раси та віросповідання.
Lupus не заразний.
Але він небезпечний для того, хто з ним живе.
Я звикла шукати хороше в будь-якій ситуації, тому навіть в цього захворювання воно є. А саме: шанс зупинитися та запитати себе, а чи достатньо я себе слухаю і піклуюся про себе? Чи в правильному напрямку йду? Що я можу зробити для себе, щоб почуватися краще, і які внутрішні заборони мені відкриває це захворювання?
Попри всі інфографіки я знаю, що це не вирок, але чим більше обізнаності та розуміння в нас буде, тим більше шансів зробити щось дійсно важливе.
Якщо захочете дізнатись більше:
1. Інструкція толерантності до хворого друга – http://malynivna.com/lupus/
2. “Чому я?” – питання, на яке є відповідь – http://malynivna.com/whyme/
 
Буду вдячна за репости. Можливо, комусь ці знання допоможуть зрозуміти себе або вчасно піти до лікаря.
#WorldLupusDay #LupusAwareness

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.