Ефірні олії: властивості

Давно планую структурувати знання та інформацію про ефірні олії. Після того, як прочитала в “україномовному” гуглі кілька статей про олійки, які примусили мене закривати очі від печалі вирішила, що прийшов час написати власний матеріал дійсно УКРАЇНСЬКОЮ мовою без використання суржиків, слів “ефірноє масло” і гугл перекладача з російської на українську.

 

  • Почнемо з найпопулярнішої ефірної олійки – лавандової.

Вона є досить універсальною і може використовуватись, як для діток, так і для людей похилого віку (від 0 до 100 років) 🙂

Ефірна олія лаванди є лагідною до шкіри, має заспокійливий ефект. Може використовуватися як додатковий засіб в креми проти акне. Особливий результат покаже олія лаванди, якщо ви додасте її в шампунь. Вона зміцнює цибулину, усуває лупу, допомагає при випадінні, навіть при алопеції на фоні автоімунних захворювань.

Якщо не можете визначитись, яку олію спробувати – купіть лавандову. Вона і нерви заспокоїть, і м’язи розслабить, і покращить настрій, полегшить процес засинання, зміцнить сон, навіть сприятиме травленню. Має антисептичну та антибактеріальну дії.

Я додаю кілька крапель лавандової олії у ванну, щоб розслабитись, зняти головний біль та краще заснути після довгих поїздок або стресів. Допомагає 🙂

А знаєте як я виграла війну з міллю ? Розвела у 1,5 л води десь півсклянки оцту і 10 крапель лавандової олії. Промила даним розчином всі-всі тумбочки та шафи. Вже майже рік, а від молі сліду  не залишилось 🙂

Крім цього, якщо вас люблять комарі – наносьте кілька крапель лавандової олії на себе. Поки від вас пахне лавандою, комарі забудуть про свою “любов”. Укуси також можна змащувати лавандою, щоб швидше загоювались.

 

  • Друга олія, яка займає почесне місце в нашому домі – це ефірна олія чайного дерева.

Вона не може похвалитися м’яким приємним ароматом, але це потужний антисептик. Крапля олії на прищик або герпес допомагає швидше їх позбутися. Неодноразово перевірено особисто. Часто в косметику для проблемної шкіри додають саме ефірну олію чайного дерева. Ми її додаємо навіть в домашній засіб для миття посуду або в полоскання для горла.

Але варто пам’ятати, що цю олію не можна наносити на шкіру в чистому вигляді (її варто розбавляти базовими оліями), виключення, якщо вам необхідно змастити маленький прищик чи герпес на губі. Я беру ватну паличку, даю на неї 1-2 краплі олійки і наношу на шкіру.

Додавайте олійку в шампуні (допоможе при лупі) або крем для обличчя (якщо у вас проблемна шкіра). З допомогою даної олійки можна робити інгаляції в період застудних захворювань. При грибкових захворюваннях додайте у ванночку  для ніг кілька крапель олії.

Ефірну олію чайного дерева можна використовувати успішно й в побуті.

Ловіть кілька цікавих порад:

  1. Для боротьби з цвіллю на стінах. Розведіть в пляшці (бажано зі спреєм) 1 л води, додайте півсклянки соди та 15 крапель олійки. “Пшикайте” на заражену поверхню стін.
  2. Цей самий спрей може бути використаний для миття вікон і дзеркал. Але для приємнішого запаху варто зменшити кількість чайного дерева і додати, наприклад, ефірну олію лимону.
  3. Якщо розведете в половині склянки води 15 крапель олії чайного дерева і 15 крапель олії евкаліпту, вилиєте у відро і зможете гарненько й ефективно помити цим розчином підлогу.
  4. На природу також не забувайте взяти з собою олійку. Кілька крапель на вологу або змочену серветку і Ви продезінфікуєте руки. До того ж ця олійка допоможе врятуватися від комарів 🙂 Беріть на замітку )

 

  • Каяпутова ефірна олія – альтернатива олійці чайного дерева.

Не популярний варіант, але й він має свої особливості. Аромат в неї евкаліптово-камфорово-хвойний. Також є потужним антисептиком, використовується при лікуванні респіраторних захворювань, циститу та простатиту. При ревматичних або м’язових болях розведіть 25 крапель ефірної олії каяпута з 250 мл базовою мигдальною олією. Змащуйте та масажуйте даним розчином уражені ділянки.

При кашлі (для полегшення відхаркування) змішайте 2 ч.л. олії мигдалю і 3 краплі ефірної олійки та масажуйте груди.

Не використовуйте цю олію в чистому вигляді, у великій кількості та при вагітності.

 

 

  • Ефірна олійка лимону – це засіб для гарного настрою .

Свіжий, бадьорливий, цитрусовий аромат покращить концентрацію уваги та пам’ять, а якщо додасте у ванну або масажну олію – то й допоможе зменшити целюліт. Ефективними в даному випадку є скраби з ефірною олією лимону або апельсину.

Якщо у вас жирне волосся – додавайте цю олійку в шампунь. Ламкі нігті ? Візьміть пів ч.л. олії аргану, додайте 1 краплю олійки лимону і втирайте цю суміш в нігті та кутикулу.

Лимонна олійка також є хорошим антисептиком, то ж якщо у вас герпес і ви не любите аромат чайного дерева, замініть його цією олійкою. Ефект буде тим самим, а аромат приємнішим.

Якщо вас турбує неприємний запах з рота – зробіть ополіскувач з води і 1-2 крапель олійки. Також цю олійку можна використовувати для домашніх масок для обличчя при жирній шкірі та пігментних плямах на обличчі.

Ще один цікавий спосіб використання – це масаж в районі сонячного сплетіння. Змішайте дану олію з базовою мигдальною, кунжутною або олією ши та масажуйте щоразу, як відчуваєте зниження імунітету або ж підступну застуду.

 

  • Ефірна олія евкаліпту – одна з найпопулярніших олійок, яка має досить багато властивостей.

Славиться антибактеріальною та знеболювальною дією. Інгаляція з додаванням олії евкаліпту виганяє мокротиння, знищує бактерії. Також знижує температуру тіла при лихоманках, бореться з інфекціями та невралгіями. Розчином звичайної води та 1-2 крапель олії корисно полоскати горло.

Додавайте кілька крапель олії у воду для миття підлоги, на ганчірку для пилу, щоб вберегти оселю від вірусів, особливо в зимовий період. Також варто додавати олійку в аромалампу, щоб вбити мікроби, які присутні в домі (у випадку, якщо хтось хворіє на грип чи застуду).

Олія евкаліпту – чудовий “відлякувач” комах, особливо комарів. Майте на увазі, що олію не можна наносити в чистому вигляді, тому додайте її в крем або ж в базову олію та наносьте на тіло.

Ефірна олія евкаліпту має охолоджувальну дію, тому корисна для розслаблення м’язів та полегшення болю.

Не можна використовувати олію евкаліпту дітям та вагітним.

 

  • Найпоширеніша ефірна олія в аюрведичній медицині – олія німу. 

Олія німу має противірусну, антибактеріальну, антипаразитарну, антисептичну та протигрибкову дію. Дану олію додають в косметичні креми, зубні пасти, в засоби для захисту рослин від шкідників тощо.

Додавайте олію німу в рідке мило та гель для душу (антибактеріальний ефект), в шампуні (для усунення лупи та вошей в діток), в креми або базову олію (для боротьби з розтяжками та рубцями).

Ефірна олія німу захистить від комах та кліщів ! Просто розпилюйте розчин звичайної води з ефірною олією німу та оброблюйте ним подушки, коври, одяг перед походом в ліс. Також врятує домашніх улюбленців від бліх (за тією ж схемою).

 

  • Потужний афродизіяк з приємним ароматом – це ефірна олія іланг-ілангу. 

Проте, не лише для цієї мети, не лише для неї 🙂

Іланг-іланг чудово заспокоює і розвантажує мозок, нормалізовує роботу нервової системи. При додаванні олії в креми, іланг-іланг регулює секрецію шкіри, як сухої, так і жирної. А в шампуні – стимулює ріст волосся.

Хочете релаксу? Додайте олію у ванну, а якщо втомив ПМС – розведіть з базовою олією та масажуйте живіт.

Ефірна олія іланг-ілангу долає головний біль та знижує тиск. Будьте обережні та не перестарайтеся, бо крім користі ця олія може принести вам нудоту та отруєння. Використовуйте в міру. Протипоказана вагітним та тим, хто має низький тиск.

 

  • Почесне місце в ароматерапії  зайняла ефірна олія герані.

Я б сказала must have – це ефірні олії лаванди, чайного дерева та герані.

Олія герані чудовий антибактеріальний та протизапальний засіб. Активно використовується в косметології для усунення зморшок. В повсякденному житті допомагає заснути (як і олія лаванди), розслабитись, поліпшує настрій, полегшує біль, сприяє загоєнню ран і опіків.

Також застосовується, щоб врятувати шкіру від укусів комарів, а дім від мурах (змочіть ватний тампон олією герані та протріть ним у місцях скупчення мурах). Покращує циркуляцію крові (беріть на замітку – влітку це буде дуже актуально) додайте кілька крапель в базову олію або крем для тіла та втирайте в шкіру ніг знизу догори.

А якщо ви хочете затримати ріст волосся після епіляції – скористайтеся порадою вище 🙂

 

  • Справжньою жіночою олією вважається ефірна олійка троянди. 

Використовується як для краси, так і для ароматерапії.

Традиційно додавайте в креми, шампуні, робіть трояндову воду (на 250 мл кип’яченої води додайте 2 краплі олійки). При випадінні або пошкодженому сонцем волоссі, додавайте ефірну олію троянди в базову олію та використовуйте, як маску. Також ця олійка допоможе при зморшках, лущенні шкірі та втраті еластичності.

Масаж і ароматерапія з використанням трояндової олії допоможе позбутися ПМС та болю в животі.

Є чудовим засобом при варикозі та розтяжках. Додавайте у ванночки для ніг та креми для тіла. Трояндову олію можна використовувати і в чистому вигляді.

 

  • Завершу сьогоднішню частину на ефірній олії розмарину.

 

Вона здатна вилікувати як роздратування, так і запалену шкіру (сонячні екземи, акне, набряки, висипання, інфекції та навіть целюліт).

Хоча, думаю ви вже знаєте, що целюліт одними олійками та масажами не вилікувати, необхідно правильно харчуватися.

Додавайте олію розмарину в шампунь – це допоможе при випадінні волосся. Додавайте в креми для лікування вугрів, акне, пігментації, рубців і взагалі для покращення стану проблемної шкіри.

Ванночки з олією розмарину полегшать ревматичні та м’язові болі. Допоможуть побороти головний біль та стрес, адже олія розмарину є легким седативним засобом.

_______________________________________________________________________

Оскільки ефірних олій є дуже багато – ви б втомитися читати все в одній статті, а б писати 🙂

Тому на сьогодні все. Про наступні олії розповім у 2 частині незабаром.

  • Може ви б хотіли прочитати більше про якусь конкретну олійку ? Залишайте коментарі 🙂

 

!!! Пам’ятайте, що ефірні олії можна застосовувати лише зовнішньо!

Не приймайте їх всередину.

Також будьте уважними та обережними, перевіряйте шкіру на алергічні реакції і читайте протипоказання, щодо кожної з олій !!!

4 thoughts on “Ефірні олії: властивості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.